fbpx

Lemmikud: milline koer valida, kes sobiks ka minu elustiiliga?

Millega arvestada koera võtmisel?

„Koera võtmisel, tegelikult iga lemmiku enda juurde toomisel, peaks kõigepealt vestlema nendega, kes sama looma juba peavad. Rääkima peaks mitmega neist, et saada võimalikult laiapõhjalist infot. Peamiselt selleks, et saada teada, millised on looma vajadused, samuti, millised võivad olla tulevased meditsiinilised probleemid. Kindlasti peaks vestlema loomaekspertidega, milline koer sobib üksiku inimese juurde, milline aga pere juurde,“ selgitab Vilderson.

Valesti valitud lemmikloom võib tähendada, et lõpuks on kurvad nii peremees kui loom. Ning kahjuks liigagi tihti on lahendus sellisele olukorrale looma varjupaika viimine. Looma võtmine peab tulema kindlast otsusest ja teadmisest, et see suhe kestab terve lemmiklooma elu.

Milliste ohtudega arvestada, kui peres on lemmik?

Veel tuleb saates jutuks see, kuidas valmistada enda lemmikutega ette tulevaseks suveks: millised on suvised ohud (mürgistused, parasiidid, metsloomad, roomajad, kuumenemine), riskid, millele tähelepanu juhtida (sinivetikas, hot spot’id, kõrvaprobleemid jne). Samuti räägitakse sellest, kuidas õpetada koera arsti juures käima, et ka see käik oleks stressivaba ja ohutu.

Kuula vestlust ja kasulikke nõuandeid Delfi podcast’ist „Lemmik“!

FOTO: PEXELS.COM | DELFI MEEDIA